بهترين دلدار بهترين دلدار .

بهترين دلدار

بهترين دوربين مدار بسته ؛ برترين‌هاي سال

بهترين دوربين مدار بسته ؛ برترين‌هاي سال 2021

  • امروزه امنيت از مهم‌ترين و داغ‌ترين مقوله‌هاي دنياي تكنولوژي است. مشتريان سيستم‌هاي امنيتي مي‌خواهند از شرايط خانه و محل كار خود در هر لحظه و به بهترين شكل خبردار شوند. به همين منظور استفاده از سيستم‌هاي امنيتي و مهم‌ترين بخش آن، دوربين‌هاي مداربسته، بيش از پيش رونق يافته است. قبل از پياده‌سازي سيستم‌هاي امنيتي، بهتر است با تحقيقات كافي به سراغ خريد  بهترين دوربين‌ مدار بسته برويد، زيرا امروزه برندهاي مختلفي در بازار وجود داشته كه تفاوت‌هاي بسياري با هم دارند و خريد دوربين مناسب براي كاربري خاص خود، اولين قدم در مصرف درست منابع خواهد بود. در سال‌هاي اخير برند هايك ويژن (HikVision) به دليل كيفيت قابل قبول و قيمت مناسب، در اكثر نقاط جهان برند پرفروش و اول بوده است. همچنين با توجه به دسترسي آسان‌تر بازار ايران به محصولات آن، در كشور ما نيز استقبال بالايي از اين برند به عمل آمده است.

از مهم‌ترين ويژگي‌هاي دوربين‌هاي مدار بسته بايد به كيفيت و رزولوشن تصوير، قابليت ديد در شب (IR)  و همچنين كيفيت ساخت دوربين و مقاومت در برابر بارندگي و گرد و خاك اشاره كرد. دوربين‌ها امروزه با كيفيت هاي مختلف از كمتر از يك مگاپيكسل تا كيفيت‌هاي HD، 4K و بالاتر از ده مگاپيكسل يافت مي‌شوند. همچنين، انواع مختلفي از دوربين‌ها وجود داشته و به همين منظور آن‌ها را به دسته‌هاي مختلف مانند دوربين‌هاي مدار بسته‌ي تحت شبكه (IP) و آنالوگ (Analogue) تقسيم مي‌كنند. در اين مقاله سعي شده است تا با معرفي تعدادي از بهترين، قديمي‌ترين و معروف‌ترين برند هاي جهاني و با تاكيد بر برندهاي موجود در بازار ايران، با مقايسه‌ي ويژگي‌هاي كاربردي اين محصولات و قيمت آن‌ها، شما را در خريد بهترين دوربين مدار بسته ياري كنيم.

 

بهترين برندهاي دوربين مدار بسته در بازار ايران

در ادامه اين مقاله بهترين برند هاي دوربين مداربسته هم از نظر كيفيت فني و هم از نظر مصرف كنندگان نهايي در ايران را به شما معرفي مي كنيم.

1. هايك ويژن

برند هايك ويژن (HikVision)، بزرگترين توليدكننده‌ي دوربين‌هاي امنيتي در سراسر جهان است. اين كمپاني در سال 2001 در شهر هانگژوي چين تاسيس شده است و با داشتن بيش از 26 هزار نيروي كار و در اختيار گرفتن بيش از 20 درصد از بازار دوربين‌هاي مداربسته در سال 2020 توانسته است خود را به عنوان يكي از بهترين برندهاي اين حوزه به اثبات برساند. محصولات هايك ويژن از لنزهاي با كيفيت بالا و قابليت NVR و HD استفاده مي‌كنند. از قابليت‌هاي فراوان دوربين‌هاي هايك ويژن مي‌توان به تشخيص حركت و تشخيص چهره اشاره كرد. به كمك آن مي‌توان با شناخت عوامل تهديدآميز از هرگونه تهديد و ناامني جلوگيري كرد. همچنين داشتن قيمت مناسب در برابر كيفيت بالا، از عوامل ديگري است كه باعث محبوبيت اين برند شده است.

هم اكنون هايك ويژن پرفروش‌ترين برند در بازار ايران است. از محصولات هايك ويژن در پروژه‌هاي بسيار بزرگ و متعددي در سرتاسر كشورهاي جهان استفاده شده است. از جمله مهم‌ترين اين كشورها علاوه بر چين مي‌توان به ايالات متحده‌ي آمريكا، برزيل، انگلستان، گرجستان، فيليپين، كره‌جنوبي، سنگاپور و آفريقاي جنوبي اشاره كرد كه بسياري از دوربين‌هاي شهري، مراكز بزرگ تجاري، سيستم حمل و نقل و قطار شهري را از محصولات هايك ويژن انتخاب كرده‌اند. در ايران نيز در بسياري از پروژه‌هاي مهم و كلان همچون فرودگاه بين‌المللي امام خميني، خطوط متروي شهر تهران و دوربين هاي نظارت شهري و فروشگاه‌ها و بانك‌هاي بزرگ در بسياري از شهرها از محصولات هايك ويژن استفاده شده است.

2. هايلوك

برند هايلوك (Hilook) از زيرمجموعه‌هاي برند هايك ويژن است. بنابراين اگر هايك ويژن بهترين دوربين مدار بسته در ايران شناخته شود هايلوك نيز در اين دسته بندي جاي خواهد گرفت. اين برند به تازگي و در سال 2018 با هدف توليد دوربين‌هاي اقتصادي و مقرون به صرفه، معرفي شد. بنابراين مهم‌ترين ويژگي دوربين‌هاي هايلوك، قيمت مناسب آن‌هاست. اين دوربين ها كه به پشتوانه‌ي قيمت اقتصادي، نصب و راه‌اندازي آسان و ظاهر مناسب توانسته‌اند به سرعت جايگاه خود را در بازار پيدا كنند، براي پروژه‌هاي كوچكتر و استفاده در كاربردهاي درون منزل و محل كار مناسب‌تر بوده و براي پروژه‌هاي كلان استفاده نمي‌شوند. از آنجايي كه هايلوك زيرمجموعه‌ي شركت مادر (هايك ويژن) بوده، محصولات هايلوك را مي‌توان از نمايندگي‌هاي هايك ويژن تهيه كرد.

 

3. تي‌وي‌تي

برند تي‌وي‌تي (TVT) برندي نسبتاً جديد و محصول كشور چين است. اين برند در سال 2004 در شهر شنزن شروع به فعاليت كرده و با قيمت مناسب و كيفيت قابل قبول در حال رشد و پيدا كردن جايگاه خود در بازار بيش از صد و بيست كشور جهان از جمله ايران است. محصولات اين برند اگرچه سهم قابل توجهي از بازار دنيا را به خود اختصاص نداده‌اند، اما به نسبت ساير دوربين‌هاي موجود در بازار جديدتر بوده و به دليل داشتن قيمت مناسب، مي‌توانند در كاربري هاي مختلف جايگزين محصولات برندهاي ديگر شوند. از قابليت‌هاي مختلف محصولات TVT ميتوان به تشخيص دما، تشخيص آتش، تشخيص حركت و ورود افراد و همچنين اندازه‌گيري درجه‌ي حرارت بدن افراد با دقت بالا اشاره كرد. محصولات تي وي تي در ايران به تازگي در حال توسعه بوده و به سادگي و با قيمت مناسب، قابل تهيه‌اند.

4. اكسيس

برند اكسيس (Axis Communications) يك توليدكننده‌ي دوربين‌هاي مداربسته در كشور سوئد است كه براي اولين بار از دوربين‌هاي مداربسته‌ي تحت شبكه معروف به IP رونمايي كرده و امروزه در همين حوزه فعاليت مي‌كند. محصولات شركت اكسيس از كيفيت بالايي برخوردار است. در مقايسه برندهاي دوربين مداربسته براي شناختن بهترين دوربين مدار بسته نظر مصرف كننده نهايي بسيار مهم است و بر اساس نظر سنجي هاي مقطعي كه انجام شده است برند اكسيس بعد از هايك ويژن و تي وي تي بهترين دوربين مداربسته از نگاه مخاطب ايراني به حساب مي آيد. به طوري كه پس از هايك ويژن، بخش بزرگي از بازار جهاني را به خود اختصاص داده‌اند. اين شركت سوئدي دوربين‌هايي با كيفيت بالا و طول عمر طولاني توليد مي‌كند كه داراي قابليت‌هاي فراوان همچون ديد در شب قوي هستند. به هر جهت به دليل قيمت بسيار بالا، بازار آن‌ها محدودتر بوده و در برابر قيمت خود، ارزش خريد كمتري دارند.

5. بوش

برند بوش (Bosch) يك برند آلماني بسيار معروف و قديمي است كه احتمالاً همه‌ي مشتريان محصولات الكترونيكي آن را با لوازم خانگي و لوازم آشپزخانه‌ي بسيار با كيفيت نيز مي‌شناسند. برند بوش توانسته در سال‌هاي اخير جزء پنج برند اول در بازار جهاني دوربين‌هاي مدار بسته باشد. اگرچه محصولات اين كمپاني از كيفيت قابل قبولي برخوردارند، ولي از لحاظ آساني نصب و راه‌اندازي سهولت كافي را ندارند. همچنين به دليل قيمت بسيار بالا، فروش محدودتري داشته‌اند. در بازار ايران نيز فروش محصولات بوش به دليل قيمت بسيار گران در برابر كيفيت، سهم بسيار كوچكي كسب كرده است.

6. داهوآ

برند داهوآ (Dahua) كه در سال 2001 و در چين شروع به كار كرد، از بزرگ‌ترين برند‌هاي توليدكننده‌ي دوربين‌هاي مداربسته در جهان است. در سال‌هاي اخير داهوآ با رشد مداومي كه داشته توانسته به رتبه دوم پرفروش‌ترين دوربين‌هاي امنيتي در جهان برسد. محصولات اين برند با ارائه‌ي گارانتي پنج ساله و تنوع و كاربري بالا توانسته‌اند در رقابت با محصولات بسياري از رقباي معروف، سهم بزرگتريي از بازار را به خود اختصاص دهند. داهوآ امروزه بيش از شانزده هزار نيروي كار داشته و در 180 كشور جهان محصولات خود را عرضه مي‌كند. از جمله دلايل موفقيت اين كمپاني اختصاص مقداري از درآمد خود به پژوهشگران و مهندسين براي بروزرساني بهتر و سريعتر تكنولوژي است. بيش از شش هزار كارشناس در داهوآ روي موضوعات مختلف پژوهشي فعاليت كرده و تا سال 2016 بيش از 800 مورد ثبت اختراع توسط اين برند انجام شده است. قيمت محصولات داهوآ با توجه به امكانات منحصر به فرد آن، به نسبت ساير محصولات توليد كشور چين، مقداري بالاتر است.

7. يوني‌ويو

برند يوني‌ويو (Uniview) از ديگر برندهاي بزرگ توليدكننده‌ي دوربين مدار بسته در كشور چين است كه در سال 2011 تاسيس شده و نسبت به ساير محصولات توليد شده در اين كشور، سهم كمتري از بازار را در اختيار دارد و تنها دوربين هاي تحت شبكه (IP) توليد مي‌كند. محصولات يوني‌ويو علاوه بر استفاده از تكنولوژي هاي به‌روز،كيفيت قابل قبولي داشته ولي نسبت به محصولات هايك ويژن كه بهترين برند دوربين مدار بسته در كشور چين محسوب مي‌شود و سهم عمده‌ي بازار جهاني دوربين را به خود اختصاص داده است، قيمت بالاتر و راه‌اندازي سخت‌تري دارند.

8. هانوآ تك‌وين (سامسونگ)

برند كره‌اي هانوآ (Hanwha Techwin) كه در ابتدا با نام سامسونگ تك‌وين (Samsung Techwin) و در سال 1977 در كشور كره جنوبي شروع به كار كرد از بهترين برندهاي موجود در بازار دوربين‌هاي امنيتي است. اين كمپاني كه از سال 2015 با نام هانوآ به فعاليت خود ادامه مي‌دهد، سهم بالايي از توليد دوربين‌هاي امنيتي در جهان را به خود اختصاص داده و از آنجايي كه از دوربين هاي بسيار با كيفيتي نيز برخوردار است، به محبوبيت بالايي به ويژه در كشورهاي آمريكاي شمالي و اروپايي دست يافته است و مي‌توان آن را بهترين برند دوربين مدار بسته در كشورهاي غربي دانست. احتمالا نام برند سامسونگ را با محصولات الكترونيكي ديگر مثل لوازم خانگي، صوتي و تصويري و همچنين تكنولوژي به روز در گوشي‌هاي هوشمند موبايل و تبلت شنيده باشيد. محصولات حوزه‌ي امنيتي و دوربين مداربسته اين شركت كه از سال 2015 و پس از ادغام با شركت هانوآ در بسياري از كشورها با اين نام عرضه مي‌شوند، امروزه از مهم‌ترين دوربين‌‌هاي مدار بسته در سراسر دنيا به حساب مي‌آيند، اگرچه به دليل قيمت بسيار بالا در بازار ايران كمتر پيدا شده و سهم اندكي دارند.

بيشتر بخوانيد:   دوربين‌ مداربسته تحت شبكه

9. سوني

برند سوني (SONY) برندي بسيار معروف بوده كه قطعا همه با نام و آوازه‌ي آن در دنياي ديجيتال آشنايي دارند. اين برند ژاپني تنها يك سال پس از شكست ژاپن در جنگ جهاني دوم و در سال 1946 در توكيو با گروه كوچكي آغاز به كار كرد و توانست در مدتي كوتاه، شهرتي جهاني پيدا كند؛ به طوري كه طولي نكشيد كه در ايالات متحده نيز محصولات خود را از طريق نمايندگي خود به فروش مي‌رساند. امروزه تخصص سوني در لنزهاي دوربين عكاسي و دوربين مداربسته بوده و در حوزه‌ي دوربين‌هاي امنيتي نيز شركت سوني دوربين‌هاي تحت شبكه (IP) توليد مي‌كند. راه‌اندازي و كار با دوربين‌هاي سوني به نسبت ساير دوربين هاي تحت شبكه راحت‌تر بوده ولي قيمت بسيار بالاي اين دوربين‌ها باعث شده سهم آن‌ها از بازار نيز به همان ميزان كاهش يابد.

10. پاناسونيك

برند پاناسونيك (Panasonic) نيز از ديگر برند‌هاي معروف و بسيار قديمي در حوزه‌ي محصولات صوتي و تصويري است كه احتمالا اسم آن را به دفعات بر روي لوازم خانگي شنيده‌ايد. اين شركت ژاپني در ابتدا به عنوان شركتي كوچك و در سال 1918 در اوساكاي ژاپن فعاليت خود را آغاز كرد و با گذشت بيش از يك قرن، امروزه از مشهورترين برندهاي توليد لوازم ديجيتال محسوب مي‌شود. اگرچه پاناسونيك معمولا در حوزه‌ي محصولات صوتي پيشرو بوده، ولي دوربين‌هاي مدار بسته‌ي پاناسونيك نيز كه عموما از نوع دوربين‌هاي تحت شبكه (IP) هستند، از كيفيت بالا و قابليت‌هاي فراوان و متنوعي برخوردارند. به هر حال اين دوربين‌ها به دليل قيمت بالا نتوانسته‌اند بخش مهمي از بازار را در ايران و جهان به خود اختصاص دهند.

كلام آخر

به طور كلي مي‌توان گفت كه در بين بهترين دوربين‌هاي مدار بسته، برند هاي توليد كشور چين به دليل قيمت اقتصادي و كيفيت قابل قبول، و همچنين عرضه‌ي بالا در مقياس تقاضاي جهاني، توانسته‌اند بخش اعظم بازار دوربين‌هاي مدار بسته و تجهيزات امنيتي را به خود اختصاص دهند. در كشور ما نيز به دلايل اقتصادي و همچنين به دليل دسترسي بيشتر به اين محصولات با تنوع بالا، عمده‌ي بازار دوربين‌هاي مدار بسته به محصولات هايك ويژن اختصاص داشته و اين برند توانسته نيازهاي خانگي، تجاري و صنعتي را پاسخگو باشد. برندهاي هايلوك، تي‌وي‌تي و داهوآ نيز با نصب و پياده‌سازي راحت و كيفيت قابل قبول در مقابل قيمت مناسب، پس از محصولات هايك ويژن توانسته‌اند بخشي از بازار ايران را به خود اختصاص دهند، در حالي كه محصولات اروپايي به دليل قيمت بالا، عرضه‌ي پايين و همچنين دسترسي محدود، سهم بسيار پاييني از بازار را تصاحب كرده‌اند.

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۲۷:۵۵ توسط:صمن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :